Ladies Hooded Nano Jacket


Ladies Hooded Nano Jacket
Artikelnummer: 440F_Black
Lägsta antal: 1 st

UTGÅENDE ARTIKEL! Perfekt jacka som låter dig se bra ut, oavsett väder. Tillverkad i högpresterande DWR-tyg behandlad med Aquapel ? av Nanotex®. Fodrad med ultramodern och miljöeffektiv stoppning av DuPont ? Sorona® vilket gör att du är förberedd för kallare förhållanden. Vattenavvisande yta och justerbar, avtagbar huva med elastiska band i ärmslut och nederkant.

Pris

Antal 1
Pris/st 1 366,00

Produktfärg

Black

Antal

Storlek Antal
XS
M
L
XL

Totalt pris kr


Prisspecifikation




Russell

1902 i Alexander City Alabama, USA startade Benjamin Russell produktionen av textilier. Russell är idag känt för sin fokus på hög kvalitet och i katalogen hittar du ett brett utbud av produkter med inriktning på skjortor, stickade tröjor, sweats, hoods, T-shirts samt jackor.


Visa samtliga produkter frånRussell
Dam/Herr Sortiment
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
Lagersaldo XS Expresslager: 4 st | Europalager: 7 st
Lagersaldo M Expresslager: 3 st | Europalager: 0 st
Lagersaldo L Expresslager: 5 st | Europalager: 0 st
Lagersaldo XL Expresslager: 4 st | Europalager: 1 st

Be om offert

Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.



Liknande produkter

fr. 1 399,00 kr

J.Harvest & Frost
J.Harvest & Frost - Modern Zip Overshirt Woman

fr. 836,00 kr

Craft
CORE Explore Isolate Jacket M

fr. 658,00 kr

Tracker®
Tracker Westport Jacket

fr. 979,00 kr

Cutter & Buck™
Oak Harbor Jacket Men

fr. 1 049,00 kr

Cutter & Buck™
Stealth Jacket Men

fr. 1 390,00 kr

Clique®
Colorado


Integritet