Ta med denna active towel genom alla äventyr. TIllverkad av 54% certifierad återvunnen polyester (GRS) är det en perfekt följeslagare som snabbt suger upp fukt och minskar irritation. Handduken kommer praktiskt förpackad i ett resevänligt fodral med karbinhake för att enkelt fästas på din väska etc. Med sin storlek på 70×140 cm, upphängningsögla och ett lätt, mjukt material är den både smidig och bekväm att använda. Alla Nordic Drift-produkter är kvalitetstestade. Eftersom vi starkt tror på prestandan och hållbarheten hos vår utrustning omfattas varje artikel av 5 års garanti mot tillverkningsfel.
• Kompakt och lättvikt
• Lätt att ta med
• Polyester som är lättvikt och andas
• Perfekt för utomhusaktiviteter
• Perfekt för träning
2.77 KG
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 193,00 | 188,00 | 183,00 | 178,00 | 174,00 | 171,00 |
Svart
| Storlek | 140 x 70 x 1 cm |
| Vikt | 206.8g |
| Tryckyta | 250 x 150 mm |
| Material | Återvunnen polyester,PU |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, EN 13758-1: UV-skyddsprestanda, UPF |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 3328 |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |