Hörselskydden i hjässbygelstil erbjuder hög komfort och kvalitet till alla professionella användare. En lätt och tålig hjässbygelkonstruktion med mjuka kuddar och enkel justering av storleken ger perfekt passform för alla huvudstorlekar. Skyddsnivå 1 lämpar sig för låga till måttliga bullernivåer, mellan 75-90 dB. Ett perfekt val för bullerskydd i många olika arbetsmiljöer, såsom allmänna tillverkningsindustrier, arbete med elkraftverktyg och för kortvarig bullerexponering.
• Hjässbygel
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Storleksjustering via teleskopfunktion
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000289 |
| Vikt | 0.33 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 3.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |