Hörselskydden i hjässbygelstil erbjuder hög komfort och kvalitet till alla professionella användare. En lätt och tålig hjässbygelkonstruktion med mjuka kuddar och enkel justering av storleken ger perfekt passform för alla huvudstorlekar. Skyddsnivå 2 lämpar sig för måttliga till höga bullernivåer, mellan 90-110 dB. Det är det bästa valet för bullerskydd i miljöer som bygg och anläggning, tung industri och vid långvarig bullerexponering.
• Hjässbygel
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Storleksjustering via teleskopfunktion
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000296 |
| Vikt | 0.35 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 3.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |