Hörselskydden i hjässbygelstil erbjuder hög komfort och kvalitet till alla professionella användare. En lätt och tålig hjässbygelkonstruktion med mjuka kuddar och enkel justering av storleken ger perfekt passform för alla huvudstorlekar. Skyddsnivå 3 lämpar sig för höga till mycket höga bullernivåer, mellan 100-115 dB. Dessbättre en sällsynt miljö för de flesta arbetstagare, men det bästa och enda valet när inget annat duger. Skyddsnivå 3 är också det bästa valet när bullret övervägande är på låga frekvenser, en typ av buller som maskerar tal och andra viktiga ljud och orsakar även stress och illamående.
• Hjässbygel
• Tillverkad av högkvalitativ plast
• Storleksjustering via teleskopfunktion
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| EAN | 7391441000302 |
| Vikt | 0.38 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Volym | 3.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |