Visiret av klar polykarbonat är det bästa valet för motståndskraft mot slag och stötar. Visiret är godkänt för medelkraftiga stötar och lämpar sig för tillämpningar såsom slipning, byggnadsarbete och allmänt industriarbete.
• Typ/Material Klar polykarbonatTjocklek 1 mmVikt 74 gLängd 200 mm
• Testade och godkända enligt Europastandarden EN 1731/F CE, den nord-amerikanska standarden ANSI Z87 och den kanadensiska standarden CSAZ94.3-2007
| EAN | 7391445022775 |
| Vikt | 0.1 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 440 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Volym | 2.64 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |