Kort visir som skyddar dina ögon från slag, stötar och flygande partiklar. Levereras med fästen som enkelt monteras på hjälmen. Visiret har två lägen med en smidig vridrörelse som lyfter upp visiret till ett fast viloläge, och tillbaka till arbetsposition.Finns i två linsmodeller: en klar lins med ytbeläggning för högsta optiska klass och optimalt slagskydd, och en rökblå spegellins som minskar bländning och reflekterar solljus.
| EAN | 7391441005000 |
| Vikt | 0.22 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 227 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Höjd | 112 mm |
| Volym | 3.81 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Fyll i formuläret för att be om en offert eller ställa en fråga om den här produkten. Vi svarar alltid så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |